Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Podsumowanie drugiej edycji KOBIETNIKA Międzypokoleniowej Sesji (Świata) Kobiet

Dzień, który poprzedza Dzień Matki w  Kujawsko Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, był wyjątkowym czasem. W tym dniu podkreślona została rola kobiety i jej potencjał.
KOBIETNIK Międzypokoleniowa Sesja (Świata) Kobiet  zgromadziła w kampusie Uczelni setki osób. Była to już druga edycja tegoż ważnego wydarzeń, która wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez KPSW. Pomysłodawcą KOBIETNIKA jest Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych KPSW prof. nadzw. KPSW, dr hab. Monika Jaworska-Witkowska.

Celem wydarzeń było pochylenie się nad kobietą oraz kobiecością. Zaproszenie do wspólnego spotkania było jednak skierowane do wszystkich - bez względu na płeć, wiek, zainteresowania. Było międzypokoleniowo i integracyjnie!
Wykład w części głównej odbywającej się w Auditorium Maximum  wygłosiły m.in.  Pani Iwona Waszkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Pani Natalia Gacka-Dressler, Mistrzyni Świata w fitnessie sylwetkowym, Siostra Magdalena ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek i wiele innych.
Organizatorzy zadbali o szereg imprez towarzyszących, np. odbył się koncert zespołu Własny Port z Bydgoszczy, Olgi Witkowskiej, audycja Filharmonii Pomorskiej pokazy mody, pokaz zumby itd. Uczestnicy mogli również spędzić czas w strefie sportu na treningach prowadzonych przez Kacpra Zawadę, trenera personalnego, instruktora podnoszenia ciężarów, masażystę i doradcę w sprawach suplementacji. Dostępne były także punkty konsultacyjne, w których można było skorzystać z porad psychopedagogicznych. Przeprowadzano też przesiewowe badania słuchu, a także poruszone zostały sprawy amazonek.
Najmłodsi uczestnicy KOBIETNIKA przez cały czas mogli  korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, a wśród nich między innymi: Muzyka i media – audycja muzyczna, Muzyczna Fizyka, konkurs recytatorski pt. Wiersze i wierszyki Juliana Tuwima, warsztaty plastyczne. Na placu przed budynkiem Kujawsko Pomorskiej Szkoły Wyższej odbył się pokaz wozów strażackich i sprzętu strażackiego oraz  pokaz dronów.

  

Szczegółowa relacja już wkrótce!


 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl