Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

VI Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki zakończone!

 VI Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki organizowane przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy zakończone! Niestety! Zakończone?! Ale za to w jakim stylu!

Dzień rozpoczęły liczne warsztaty przygotowane przez Wydział Nauk Społecznych i Filologicznych, w tym warsztat o odpowiednim wolontariacie w krajach Południa, który poprowadziła Anja, niewidoma założycielka stowarzyszenia Bats In Action (Brazylia) i Łukasz Bartosik, kierownik edukacji PAH.
Na Sali Senatu miała miejsce konferencja naukowa dotyczącej jakości kształcenia. Konferencja odbyła się pod przewodnictwem, prof. KPSW, dr hab. Moniki Jaworskiej-Witkowskiej.
W ramach Strefy Spotkań Autorów Aktywnych odbyły się wykłady: Powidoki czytania. Przechwytywanie tekstów  (prof. KPSW, dr hab. Monika Jaworska-Witkowsk),  Edukacja, przestrzenie, otwarcia i problemy ( prof. KPSW, dr hab. Małgorzata Muszyńska, dr Magdalena Prentka),  Młodzież jako kategoria rozproszona. Od paradoksów dojrzewania po (samo)realizację (dr Marta Chyła, dr Marta Małecka). Tegoż dnia przeprowadzone zostało także seminarium poświecone książkom w dobie Internetu - o nowych wyzwaniach dla studiowania opowiadał  prof. dr hab. Lech Witkowski.
Zwieńczeniem VI Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki był piknik międzynarodowy przed kampusem Uczelni. Dla uczestników pikniku przygotowanych zostało wiele atrakcji, m.in. dla dzieci – strefa zabawy, jazdy i prezentacje hipoterapeutyczne.  W trakcie można było się posilić ciepłą grochówką, kiełbaską z grilla czy chlebem ze smalcem.

VI MODN dobiegły końca. Pozostają wspomnienia oraz nadzieja na to, że wiedza, którą można było zdobyć dzięki  wykładom, warsztatom, seminariom przysłużyła się tym wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić. Nasz cel intensyfikacji umiędzynarodowienia studiów, rozwoju dialogu międzykulturowego i społecznego oraz popularyzacji nauki, kultury i sztuki po raz kolejny został spełniony. Serdecznie dziękujemy za wspólną naukę i zabawę!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (tutaj).

 

     

    

    

   

 

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl