Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Reprezentacja KPSW z wizytą w Grecji

W tym tygodniu JM Rektor prof. KPSW dr Helena Czakowska oraz przedstawiciele naszej uczelni zaproszeni przez władze ateńskiego uniwersytetu przebywają w Grecji w celu poznania zasad funkcjonowania greckiego systemu edukacji wyższej oraz wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania kadrą naukową i  organizacji międzynarodowych kongresów naukowych i projektów badawczych.
 

Dzięki poznaniu struktury organizacyjnej i spotkaniu z przedstawicielami greckiego uniwersytetu w Atenach będzie możliwe podjęcie dalszej współpracy i rozszerzenie jej o dodatkowe aspekty. Wizyta w Międzynarodowym Biurze Erasmus na terenie ateńskiej uczelni to zwieńczenie wieloletniej inicjatywy KPSW, zaangażowanej w projekt wymiany studentów w programie Erasmus+ i ustalenie dalszych wytycznych związanych z internacjonalizacją.

W ramach umocnienia międzynarodowej współpracy z innymi ośrodkami naukowymi i badawczymi planowane są także kolejne działania, zmierzające do ewaluacji programu studiowania w różnych instytucjach kształcących na całym świecie.

 

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl