Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Nominacja dyrektorska dla Prof. KPSW, Ks. dr. Mariusza Kucińskiego

Z ogromną radością i dumą informujemy, że Fundacja Watykańska J. Ratzingera – Benedykta XVI przedłużyła nominację Dyrektora Centrum Studiów Ratzingera w Bydgoszczy dla prof. KPSW, Ks. dr. Mariusza Kucińskiego na okres kolejnych pięciu lat. Przedłużając nominację Rada Fundacji wzięła pod uwagę m.in. różnorodną działalność Centrum Studiów Ratzingera w minionych latach oraz publikacje, które zostały wydane w ostatnim czasie.

Współpraca Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy z Fundacją Watykańską rozpoczęta w roku 2012 opiera się na promowaniu wiedzy i studiów z zakresu teologii i nauczania kard. Józefa Ratzingera, organizowaniu i wspieraniu konferencji naukowych, wyróżnianiu naukowców i studentów nagrodą o roboczej nazwie „Master Ratzingera” oraz koordynowaniu współpracy uczelni w Polsce z uczelniami zagranicznymi. Centrum Studiów Ratzingera działające przy KPSW to jedyne na świecie Centrum zlokalizowane poza Watykanem.


Serdecznie gratulujemy prof. KPSW, Ks. dr. Mariuszowi Kucińskiemu, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w działalności na rzecz Centrum będącego ważnym środowiskiem kulturowym w Polsce i Europie środkowo-wschodniej. 

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl