Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Podsumowanie Drzwi Otwartych

Wczoraj, tj. 14 marca br.  odbyły się Drzwi Otwarte "Studia na próbę w KPSW". Licznie przybyła młodzież miała niebywałą okazję poznać naszą Uczelnię "od środka" i wcielić się w rolę studenta poprzez uczestnictwo w specjalnie zorganizowanych warsztatach, ćwiczeniach i konwersatoriach.

Wydarzenie rozpoczęła Kotwica kariery - test orientacji zawodowej, przeprowadzony przez prof. KPSW, dra hab. Sławomira Tecława. Następnie uczestnicy Drzwi Otwartych spotkali się z Dziekanami Wydziałów KPSW, którzy przybliżyli ofertę edukcyjną Uczelni i odpowiedzieli na nurtujące pytania dotyczące studiowania.
Program "Studiowania na próbę"podzielony był na 30-minutowe cykle zajęć. Na Wydziale Nauk Społecznych i Filologicznych uczniowie brali udział m.in. w wykładzie z psychopedagogiki pt. "Siedem twarzy miłości", w laboratorium z filologii germańskiej "Fabryka sportu w NRD", konwersatorium z pracy socjalnej pt.  "Jak umiejętnie pomagać".
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii zaprezentował młodzieży wykład z historii pt. "Rzecz o żołnierzach wyklętych", konwersatorium z prawa dotyczące blasków i cieni zawodu adwokata, czy wykład "Ekonomia szczęścia".
Na Wydziale Technicznym królowały natomiast warsztaty: "Bezpieczeństwo sieci komputerowych", "Bez AutoCada jak bez ręki" oraz "Prezentacja i zastosowanie podstawowych instrumentów geodezyjnych", czyli laboratorium informatyczne, budowlane i geodezyjne.
Jednocześnie odbywały się także Drzwi Otwarte Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia, gdzie główną atrakcją przygotowanie poczęstunku przez uczniów Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa. Przybyli goście mogli skosztować gofrów z dodatkami i soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw oraz odbyć konsultacje z Dyrektorem placówki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy w nasze mury!
 

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl