5 elementów, które warto zamieścić w CV

Dobrze napisany życiorys zaowocuje zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną i zwiększy szansę na zatrudnienie w wybranej firmie. Potencjalnego pracodawcę z pewnością zainteresuje opis doświadczenia zawodowego, największe osiągnięcia kandydata i krótkie podsumowanie na temat celów.

1. Kompetencje miękkie
    Oprócz wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego liczą się również umiejętności miękkie. Są to zdolności psychofizyczne i społeczne, które wpływają na ludzkie zachowanie
    oraz kontakty z innymi. Przykładowe kompetencje to: innowacyjność, pozytywne nastawienie do ludzi, wysoka kultura osobista czy łatwość w nawiązywaniu relacji z klientami.
    Kilku kluczowych kompetencji miękkich nie powinno zabraknąć w CV.

2. Odbyte szkolenia
    Ukończone kursy będą dodatkowym atutem kandydata i zwiększą jego szansę na zatrudnienie. Ważne, żeby napisać o szkoleniach mających związek ze stanowiskiem,
    o które się ubiegamy.

3. Zwięzłe podsumowanie zawodowe
    W życiorysie warto napisać kilka zdań o tym, jakie są nasze najważniejsze sukcesy w karierze i jak wyobrażamy sobie nasz dalszy rozwój zawodowy.
    Będą to dla pracodawcy ważne informacje, które przyciągną uwagę. Podsumowanie zawodowe należy umieścić na górze dokumentu – poniżej danych osobowych.

4. Profesjonalne zdjęcie
    Nie wymaga się umieszczania zdjęcia w CV, ale dzięki niemu aplikacja stanie się bardziej atrakcyjna wizualnie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby fotografia była bardzo dobrej jakości
    – w przeciwnym razie odniesiemy odwrotny skutek.

5. Opis doświadczenia zawodowego
    Rekruter będzie zainteresowany informacją o tym, czym zajmowaliśmy się w poprzednich firmach. Z tego względu dobrze jest poświęcić czas na uzupełnienie sekcji z dotychczasowym doświadczeniem. Idealnie, jeśli zakres wykonywanych obowiązków jest spójny z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu o pracę.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zwolnienie-chorobowe-wszystko-co-warto-wiedziec