65-lecie Bydgoskiej Izby Adwokackiej

Wczoraj, tj. 24 czerwca br. w Operze Nova odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 65-lecia Bydgoskiej Izby Adwokackiej. W obchodach tych udział wzięła JM Rektor prof. KPSW, dr Helena Czakowska wraz z Prorektorem  prof. KPSW, dr hab. Januszem Kuttą.

Adwokatura Bydgoska od zarania swego istnienia skupia baczną uwagę na właściwym przygotowaniu kandydatów do zawodu adwokackiego oraz przestrzeganiu przez adwokatów etycznych zasad wykonywania zawodu, cieszącego się wysokim prestiżem społecznym. Bogata historia Izby Adwokackiej w Bydgoszczy i jej Okręgowej Rady jest świadectwem wierności adwokatów etosowi zawodu, poświęcenia i zaangażowania w pełnieniu szczytnej misji w obronie praw Człowieka i Obywatela.

Podczas Gali na mocy uchwały Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wręczono odznaki Adwokatura Zasłużonym., przyznawane osobom realizującym dewizę adwokatury: wierność Polsce, obrona praw i wolności obywatelskich oraz pomoc potrzebującym. Wyróżnienie Palestry otrzymał  prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta, który od wielu lat współpracuje z Bydgoską Izbą Adwokacką i jest m. in. autorem obszernej monografii pt. "Historia Izby Adwokackiej w Bydgoszczy".  Serdecznie gratulujemy prof. Kuttcie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, a w szczególności dobrego zdrowia, by służyło dobru ogółu i nauce.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy kształcąca na kierunkach Prawo i Administracja bardzo ceni sobie współpracę z Okręgową Radą Adwokacką i jest przekonana, że w kolejnych latach współpraca ta będzie kontynuowana i poszerzana o nowe formy w szybko zmieniającym się świecie.

Z okazji pięknego Jubileuszu wszystkim adwokatom Bydgoskiej Izby Adwokackiej i jej Okręgowej Radzie życzymy dalszych sukcesów, twórczej inspiracji, pomyślności w wykonywaniu odpowiedzialnego i ważnego społecznie zawodu oraz satysfakcji osobistej.