TMMB patronem Gimnazjum nr 36

Gimnazjum nr 56 w Bydgszczy otrzymało 21 czerwca br. imię Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Z tej okazji JM Rektor prof. KPSW, dr Helena Czakowka oraz Prorektor prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta złożyli na ręce Pani Dyrektor Barbary Góreckiej serdeczne gratualcje oraz przekazali medal 15-lecia Uczelni.

Nadanie imienia Szkole to moment szczególny. Podsumowuje pewnien etap rozwoju placówki i pokazuje, jakie wartości są ważne dla szkolnej społeczności. Patron jest dla uczniów i grona pedagogicznego punktem odniesienia, opiekunem, symbolicznym drogowskazem, bo nadaje kierunek refleksji i służy przykładem.

Celem działalnośći TMMB jest krzewienie umiłowania swego miasta, jego tradycji i kultury, jak również troska o ochronę miejsc pamięci i zabytków.

- Szkoła może być dumna z nadania jej imienia Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy - stowarzyszenia wielce zasłużonego dla królewskiego miasta nad Brdą, przez dziesiątki lat upowszechniającego jego dzieje, kulturę duchową i materialną, umiacniającego tożsamość Bydgoszczy i j jej mieszkańców. Wartości i idee, którymi kieruje się Towarzystow mają ogromne znaczenie w wychowaniu młodoych pokoleń - powiedziała JM Rektor prof. KPSW, dr Helena Czakowska.

Pracownikom Gimnazjum nr 56 życzymy dalszego zapału w pracy wychowawczej i pedagogicznej. Niech sprzyjające okoliczności zawsze pozwalają Państwu na realizację wszelkich planów i zamierzeń. Uczniom zaś życzymy, aby zawsze potrafili znaleźć prawdziwą przyjemność w zgłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności, a dążąc do własnego rozwoju umieli odnaleźć w sobie wrażliwość na potrzeby innych ludzi.