Plastikowe nakrętki wymieniliśmy na złotówki!

270 kilogramów plastikowych nakrętek wymieniliśmy na 170 złotych! Kwota ta wpłynęła już na konto chorego Natanka Witczaka. W sumie na turnus rehabilitacyjny dla chłopca przekazaliśmy 250 złotych. Liczymy na to, że kwota będzie rosła, bo akcja zbierania nakrętek się nie kończy!

Akcja, zainicjowana przez Samorząd Studencki KPSW ma już blisko rok. Przez ten czas uzbierało się 400 kilo nakrętek! Kolejna tura (w kwietniu 2011r. przekazaliśmy pierwsze 130 kg) nakrętek powędrowała do firmy recyklingowej, a uzyskane tą drogą pieniądze przeznaczone będą na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego Natanka Witczaka, chłopca cierpiącego na genetyczną i nieuleczalną chorobę.

Samorząd Studencki KPSW dziękuje wszystkim pracownikom uczelni, studentom oraz mieszkańcom Bydgoszczy i okolic, którzy przekazują plastikowe nakrętki po środkach spożywczych, przemysłowych i chemicznych. Równocześnie zachęca do dalszego ich zbierania. Kosze ustawione są przy szatniach w budynkach przy ul. Piotrowskiego 12-14 i ul. Toruńskiej 55-57.

Natanek Witczak cierpi na niedobór Alfa1 antytrypsyny. To genetyczna i nieuleczalna choroba, która powoduje zwłóknienia i rozedmę płuc, marskość wątroby, nowotwory trzustki, wątroby, płuc, a także refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia trawienia, pruritus (poważny świąd skóry). Żeby polepszyć jakość swojego życia, chłopiec musi nie tylko przyjmować leki, ale powinien także wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne. Dzięki nim ma szansę poczuć się o wiele lepiej, a także pobyć w towarzystwie rówieśników. Celem organizowanych na terenie regionu zbiórek nakrętek jest zdobycie pieniędzy na tego typu wyjazdy, bo mamy chłopca nie stać na opłacenie kosztów rehabilitacji

Więcej na temat choroby chłopca i akcji na http://akcja-nakretka.socjum.pl