Koszykarski turniej o Puchar Kanclerza KPSW

Już 18-20 września na kibiców koszykówki czeka nie lada atrakcja - z okazji 10-lecia uczelni, KPSW Astoria zaprasza na trzydniowy turniej o Puchar Kanclerza Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. Bydgoscy koszykarze zmierzą się w swojej hali z pierszoligowcami: ŁKS-em Łódź, Spójnią Stargard Szczeciński i Asseco Prokom II Gdynia.

Od dwóch lat KPSW to, obok bydgoskiego PKS, główny sponsor drużyny. - Współpraca układa się znakomicie, więc nie było żadnych przeszkód, by przedłużyć umowę na kolejny rok - zapewnił Roman Czakowski, kanclerz KPSW. A rok to dla uczelni wyjątkowy, bo jubileuszowy. Z okazji 10-lecia istnienia, władze uczelni i bydgoscy koszykarze zapraszają na turniej o Puchar Kanclerza KPSW. Oprócz emocji sportowych, na kibiców czekać będą także inne atrakcje - wśród nich występy uczelnianego zespołu cheerleaderek, czyli Asta Dance.

Dla naszych koszykarzy, turniej z pierwszoligowcami to doskonały sprawdzian umiejętności przed rozpoczynającym się sezonem. Zwłaszcza, że trener drużyny, Maciej Borkowski mówi otwarcie: - Naszym celem jest awans do pierwszej ligi.

Ma w tym pomóc odświeżony skład zespołu, do którego dołączyli Łukasz Kuczyński (poprzednio Tur Bielsk Podlaski) i Rafał Urbaniak (ostatnio Znicz Basket Pruszków). Nadal w drużynie prowadzonej przez trenerów Macieja Borkowskiego i Przemysława Gierszewskiego jest sporo młodzieży - wychowanków „Asty". Spośród 12 zawodników KPSW Astoria jest ich aż 9, z czego 4 to juniorzy. Na zdjęciu drużyna KPSW Astoria w komplecie: (od prawej, w górnym rzędzie): Sebastian Laydych, Rafał Urbaniak, Łukasz Kuczyński, Łukasz Kopkowski, Filip Czyżnielewski, (poniżej) Patryk Rapalski, Piotr Robak, Dorian Szyttenholm, Przemysław Gierszewski, Adam Szopiński, Artur Gliszczyński, Tristan Baliński i trener Maciej Borkowski.