Biblioteka KPSW w kampanii społecznej "Kolej na Książkę"

Biblioteka Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy włączyła się w Kampanię społeczną „Pociąg do czytania” czyli „Kolej na książkę”. Inicjatywa ma na celu zachęcenie Polaków do czytania.

Niestety na czytanie mamy coraz mniej czasu. Codzienny wyścig z czasem, obowiązki, pochłaniające nowe media nie pozwalają nam przebić się przez szklany sufit niemożności i dosłowny "szklany ekran" blokujących nas smartfonów i tabletów, dlatego musimy uciec się do stanowczego powiedzenia STOP i promocji dobrego starego stylu jakim było czytanie tradycyjne słowa pisanego. Znakomitą sposobnością do tego jest wolna chwila podczas podróży. Pociągami podróżuje codziennie MILION ludzi! Zwykle siedzi się wygodnie, jest ciepło i widno jest też monotonnie co sprawia, że łatwiej nam zająć się czymś. Promujemy wspólnie z Fundacją PKP i MKiDN ideę Bookcrossingu z wykorzystaniem miejsc do wymiany książek jakimi są InfoDworce na głównych stacjach PKP.