Studenci wyróżnili żołnierzy i vice versa

Przez pół roku 15 studentów filologii angielskiej KPSW, w ramach praktyk, nauczało języka blisko 100 żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Na zakończenie kursu „nauczyciele" postanowili wyróżnić 28 najlepszych „uczniów". Żołnierze nie pozostali dłużni i uhonorowali naszych studentów specjalnymi podziękowaniami.

„Językowa" współpraca pomiędzy 1. PBL a KPSW rozpoczęła się w maju 2009 roku. Wtedy to pierwsza grupa żołnierzy uczestniczyła w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez studentów filologii KPSW, którzy w ten sposób realizowali program praktyk studenckich.

Współpracę, korzystną dla obu stron, postanowiono kontynuować w tym roku akademickim. Kolejny regularny kurs języka angielskiego rozpoczął się w listopadzie 2009 roku. Uczestniczyło w nim około 100 żołnierzy, z których większość uczyła się języka od podstaw. Ich nauczycielami było 15 studentów II i III roku filologii angielskiej KPSW.

Po kilku miesiącach systematycznej pracy przyszedł czas na zakończenie kursu i wręczenie wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych i aktywnych na zajęciach „uczniów".Dyplomami uhonorowano 28 żołnierzy.

Żołnierze nie pozostali dłużni - z okazji zakończenia kursu podziękowali swoim „nauczycielom" specjalnymi dyplomami. Jak zdradzili dowódcy, niektórzy z „uczniów" postanowili nabytą wiedzę wykorzystać i już przystąpili do językowych egzaminów. Na ich wyniki, z niecierpliwością wszyscy czekamy!