Budowa coraz bliżej finału

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla studentów naszej uczelni! Dobiega końca budowa drugiego gmachu dydaktycznego KPSW przy ul. Toruńskiej. Będzie on bliźniaczo podobny do obiektu, który już stoi od strony wschodniej. Wewnątrz zmieni się jedynie układ niektórych sal, a aula na ostatnim piętrze pomieści aż 450 studentów. Pierwsze zajęcia odbędą się tam już w październiku.

Budowa obiektu rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Mimo srogiej zimy, ekipy budowlane tylko z niewielkim poślizgiem wywiązywały się z wszystkich etapów inwestycji. Obecnie budowa obiektu jest na ukończeniu, a jej wykonawcy zapewniają, że zdążą z pracami do października.

To drugi obiekt dydaktyczny KPSW położony na działce nad Brdą. Od 2008 roku studenci korzystają z nowoczesnego budynku o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych, w którym mieszczą się sale dydaktyczne, trzy sale wykładowe (na 250 osób każda), dziekanaty trzech wydziałów, bufet. W drugim zmieni się jedynie układ niektórych sal, a aula na ostatnim piętrze zostanie powiększona i pomieści 450 osób. Na jednej z kondygnacji mieścić się będą pracownie i laboratoria technologiczne dla studentów budownictwa oraz geodezji i kartografii, bo obiekt ten docelowo zostanie przekazany studentom Wydziałów Technicznego oraz Filologicznego. W ubiegłorocznych planach inwestycyjnych, początkowo uwzględniano jedynie budowę drugiego obiektu dydaktycznego, jednak w trakcie realizacji zmieniono koncepcję. Równocześnie z tą inwestycją rozpoczęła się budowa łącznika scalającego oba gmachy. Jego oddanie zaplanowano na wiosnę 2011. Będzie to siedziba władz uczelni oraz administracji, a oszklony budynek zwieńczy taras widokowy dostępny dla wszystkich bydgoszczan. Bezpośrednio do łącznika (od strony Brdy) będzie przylegać aula z nowoczesną salą widowiskowo-konferencyjną na 650 osób. Rozpoczęcie tej budowy zaplanowane jest na koniec 2010 roku.

Uczelnia zabiega także o możliwość poszerzenia działki przy ul. Toruńskiej od strony zachodniej. Jeśli te plany się powiodą, w miejscu tym powstanie hala sportowa, gmach biblioteki oraz hotel dla studentów i nauczycieli akademickich.