Z nauką za pan brat

Ruszyły zapisy na Bydgoski Festiwal Nauki 2010, który rozpoczyna się 26 maja. Nasza uczelnia jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia, co oznacza, że wykładowcy i studenci KPSW również aktywnie włączyli się w upowszechnianie nauki. Zapraszamy więc do udziału w tym bydgoskim święcie! Szczegóły poniżej.

Bydgoski Festiwal Nauki to setki imprez organizowanych przez uczelnie wyższe oraz instytucje. Szczegółowy program znaleźć można na stronie www.festiwal.ukw.edu.pl

W bogatej ofercie festiwalowej znaleźć można także warsztaty prowadzone przez wykładowców KPSW, a wśród nich:

• „Zobacz, jak pracuje geodeta" - 27 maja 2010 w godz. 10.00-11.30, kampus KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57 (uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce przekonać się, jak wygląda praca geodety, zapoznać się z działaniem urządzeń pomiarowych, brać udział w pracach pomocniczych przygotowujących do sporządzenia pomiarów, a także je wykonywać)
  • „Dopingujemy tańcem" - 27 maja, godz. 12.00-13.30, sala gimnastyczna, Budynek Główny UKW, ul. Chodkiewicza 30 (na to spotkanie zapraszamy dziewczęta, które kochają taniec i sport, a zwłaszcza koszykówkę. Uczestniczyć w nich będą studentki KPSW - cheerleaderki Asta Dance. To grupa, która dopinguje na meczach koszykarzy KPSW Astoria oraz prezentuje swoje możliwości podczas różnych uczelnianych imprez. Uczestniczki warsztatów będą miały szansę przyłączyć się do grupy cheerleaderek i uatrakcyjniać swoimi występami mecze bydgoskiej koszykówki)
  • „Teatr to nie tylko bajka" - 27 maja, godz. 17.00-19.00, Klub BEANUS, Budynek Główny UKW, ul. Chodkiewicza 30 (miłośników teatru zapraszamy na występ Teatru Akademickiego KPSW, który zaprezentuje "Bajkę o miłości", a po spektaklu zainteresowani sztuka aktorską mogą wziąć udział w warsztatach z interpretacji słowa, które poprowadzi Zofia Melechówna - znana toruńska aktorka teatralna)
  • „Poznaj siebie, czyli pierwszy krok do kariery" - 28 maja, 13.00-14.30, Budynek Główny UKW, ul. Chodkiewicza 30, s. 155 (uczestnicy będą mogli wysłuchać krótkiego wykładu, z którego dowiedzą się, jak duże znaczenie w planowaniu kariery ma poznanie cech własnej osobowości. Po wykładzie każdy będzie mógł wziąć udział w ćwiczeniach, które polegać będą na wypełnieniu specjalnego kwestionariusza, a jego wyniki pomogą uczestnikom w lepszym poznaniu siebie i podejmowaniu dalszych życiowych wyborów)

Aby zapisać się na warsztaty KPSW wystarczy:

• wejść na stronę www.festiwal.ukw.edu.pl/zakładka program
  • wpisać w rubryce organizator: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, w rubryce ścieżka: imprezy towarzyszące i znaleźć poszukiwane zajęcia