Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Zobaczyli jak pracuje geodeta

Wykładowcy i studenci Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej aktywnie włączyli się w przygotowanie imprez w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Na warsztach i pokazach chętnych nie brakowało.

Młodych mieszkańców regionu pracownicy KPSW zaprosili na cztery spotkania z nauką. Na pierwszym - warsztatach geodezyjnych - uczestnicy mogli poznać tajniki z tej dziedziny wiedzy. Przygotowali je pracownicy i studenci Wydziału Technicznego KPSW, pod opieką prof. dr. hab. inż. Edwarda Kujawskiego. Zajęcia zatytułowano „Zobacz, jak pracuje geodeta", podczas których młodzież na własne oczy mogła się zapoznać z działaniem urządzeń pomiarowych, brać udział w pracach pomocniczych przygotowujących ich do wykonywania pomiarów. Co niektórzy także je wykonywali. - Mam w rodzinie geodetę i zawsze wydawało mi się to bardzo interesujące zajęcie. Ale dopiero takie warsztaty uświadomiły mi, że może to być bardzo pasjonująca praca. Uwielbiam geografię, lubię matematykę i choć jestem dopiero w pierwszej klasie liceum, nie wykluczam, że za dwa lata wybiorę taki właśnie kierunek studiów - zdradziła jedna z uczestniczek warsztatów.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty "Poznaj siebie, czyli pierwszy krok do kariery". które poprowadził dr Killion Munyama w Wydziału Ekonomii KPSW. Jak twierdzi specjalista, im lepiej poznamy samych siebie, tym łatwiej będzie nam się odnaleźć w różnych życiowych, także zawodowych sytuacjach. Dlatego uczestnicy warsztatów mogli najpierw wysłuchać krótkiego wykładu, następnie wypełnić specjalny kwestionariusz i wraz z wykładowcą przeanalizować jego wyniki, by lepiej poznać siebie i trafniej podejmować dalsze wybory.

Uczestnikom festiwalu KPSW zaproponowała także warsztaty teatralne i taneczne. Bydgoszczanki mogły wziąć udział w zajęciach „Dopingujemy tańcem" i ćwiczyć pod okiem trenerki Małgorzaty Kosickiej oraz studentek KPSW - cheerleaderek Asta Dance. Zaprosiliśmy także mieszkańców miasta i regionu na spektakl „Bajka o miłości", przygotowany przez Teatr Akademicki, a reżyserowany przez dr Grażynę Szabelską z Wydziału Pedagogicznego KPSW. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty z interpretacji słowa, które poprowadziła Zofia Melechówna - znana toruńska aktorka teatralna.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl