Caritas poszukuje studentów-wolontariuszy

Jeśli chcesz zaangażować się w pracę na rzecz innych i bliska jest ci idea pomocy najbardziej potrzebującym, Zespół Charytatywny Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty przy Kościele Ojców Jezuitów w Bydgoszczy zaprasza do współpracy.

Zespół Charytatywny Caritas działający przy bydgoskim Kościele Ojców Jezuitów (Plac Kościeleckich 7) zajmuje się przede wszystkim zbiórką żywności i odzieży. Rocznie przekazuje potrzebującym około 40 ton żywności, a stałą opieką ośrodka objętych jest ponad 300 osób z Bydgoszczy i okolic (głównie z terenów popegeerowskich).

Caritas poszukuje obecnie wolontariuszy, którzy zaangażowaliby się w zbiórki żywności na terenie marketów, w prace administracyjne, w przygotowywanie paczek i darów oraz dostarczanie ich do potrzebujących (także w domach dziecka).

Studenci oraz inne osoby zainteresowane współpracą mogą się kontaktować z panią Marią Jaskólską, tel. 601 52 67 84 lub mjaskolska@gmail.com