IV Spływ Papieski rzeką Brdą

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa już po raz czwarty zaprasza na Spływ Papieski rzeką Brdą na trasie Mylof-Woziwoda. Spływ odbędzie się 4 czerwca (sobota) 2011 i od tego roku zawsze będzie organizowany w pierwszą sobotę tego miesiąca. Termin ten nie jest przypadkowy - upamiętnia bowiem wizytę Jana Pawła II w Bydgoszczy (7 czerwca 1999) podczas VII pielgrzymki do Polski. Serdecznie zapraszamy do udziału studentów oraz mieszkańców naszego regionu.

IV Spływ Papieski kontynuuje cykl corocznych spływów kajakowych, upamiętniających pobyt Karola Wojtyły na kujawsko-pomorskich szlakach wodnych (1953 r.). W jego dotychczasowych edycjach brało udział po kilkadziesiąt osób. Spływ jest wyjątkową okazją do obcowania z pięknem i bogactwem przyrody oraz do wzmocnienia swych sił, zarówno fizycznych, jak i duchowych. Osoby, które chcą wziąć udział w spływie zapraszamy na stronę www.splywpapieski.kpsw.eu Tam także poznać można zasady uczestnictwa w spływie i regulamin. W tym roku zachęcamy uczestników, by podzielili się refleksjami na temat wpływu pontyfikatu Jana Pawła II na ich życie.

Patronat honorowy nad IV Spływem Papieskim objęli: Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.