Gorąca debata o liberalizacji przepisów antynarkotykowych

Jak można się było spodziewać, środowa dyskusja na temat liberalizacji przepisów antynarkotykowych okazała się niezwykle gorąca. Przy pełnej sali, swoich argumentów bronili zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy wprowadzanych od 9 grudnia 2011r. zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Debatę przygotowaliśmy wspólnie z bydgoskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Obok licznie zgromadzonych studentów i młodzieży, uczestniczyło w niej wielu ekspertów m.in. specjaliści ds. uzależnień, przedstawiciele policji, prokuratury, straży miejskiej, kuratora sądowego, MONAR-u, służby zdrowia, psycholog, socjolog i pedagog.

Środowa debata była kolejnym elementem rozpoczętej we wrześniu uczelnianej akcji antynarkotykowej pod hasłem „Zwyciężam - nie biorę!". Jej organizatorami są AZS KPSW i bydgoski oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Celem kampanii jest propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do odkrywania pasji, które są najskuteczniejszą formą obrony przez uzależnieniem.

Uczelnianą akcję rozpoczął spływ kajakowy na trasie Smukała-Bydgoszcz, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów i studentów. Po debacie na temat liberalizacji przepisów ustawy antynarkotykowej, przewidziane są także kolejne na temat różnych uzależnień. W kolejnych miesiącach odbędą się także imprezy sportowe (głównie koszykarskie i biegowe), dzięki którym młodzież będzie mogła poznawać lub rozwijać swoje zainteresowania. Akcja „Zwyciężam - nie biorę!" realizowana jest w ramach Europejskiej kampanii w sprawie narkotyków (EAD).

Zdjęcia w debaty można obejrzeć na: http://kpsw.edu.pl/galeria/galeria.php?kategoria=12&album=170&start=0