Delegacja KPSW w Hiszpanii na Uniwersytecie w Vigo

Wizyta delegacji z Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy okazała się niezwykle owocna w skutkach. Rezultatem tej wizyty jest nawiązanie współpracy między Uniwersytetem w Vigo, Ośrodkami Pediatrycznymi i Terapii Zajęciowej w Vigo i La Guardia oraz wydziałami koordynującymi kierunki kształcenia takie jak: filologia angielska, filologia hiszpańska, ekonomia i  terapia zajęciowa.

Efekty rozmowo były bardzo korzystne i dotyczyły wzajemnych uzgodnień w zakresie: wymiany studentów i wykładowców w ramach ERASMUS + od roku akademickiego 2019/2020, oraz  rozszerzenia współpracy z Ośrodkiem Terapii Pediatrycznej i Terapii Zajęciowej o organizację od roku akademickiego 2018/19: 5 dniowego stażu zawodowego dla absolwentów studiów podyplomowych kierunku Integracja Sensoryczna:

•       staż jest bezpłatny
  •       zapewniamy tani nocleg w cenie 30 EURO od osoby,
  •       wyżywienie w kompetencjach i kosztach stażysty, jak i koszt przelotu,
  •       po zakończeniu stażu słuchacz otrzyma zaświadczenie wydane przez KPSW i Ośrodek z Hiszpanii
  •       realizację zajęć na studiach podyplomowych przez terapeutkę z Hiszpanii,
  •       organizację w terminie 05.04.19 – 07.04.19 kursów specjalistycznych dla słuchaczy studiów podyplomowych kierunków wspomagania terapeutycznego.