Dialog kultur, cywilizacji i religii

Redaktor: Helena Czakowska, Mariusz Kuciński
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2011
Liczba stron: 411, format B5
ISBN: 978-83-89914-53-8
CENA: 56,60 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz str. 1Pobierz str. 2Pobierz str. 3

"
(...) Z zainteresowaniem należy odnotować przedsięwzięcie wydania kolejnej publikacji przez Wydawnictwo Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Jest to monografia pod redakcją dr Heleny Czakowskiej i ks. dr. Mariusza Kucińskiego.Modelowe zainteresowanie interdyscyplinarnej wiedzy w służbie odpowiedzialności za człowieka ukazuje inicjatywa badawczo - odkrywcza w tym zakresie, jaką prezentują autorzy poszczególnych rozdziałów. Treść ich prowadzi do odczytania na nowo zadań pedagogii afirmacji człowieka jako osoby. Publikacja przybliża istotną rolę pedagogiki oraz religii, a także pozwala czytelnikowi dokonać wglądu w wybrane z tego obszaru problemy i zagrożenia we współczesnym świecie. (...)."

Z recenzji ks. dr hab. Mariana Włosińskiego