Dialog o wybranych problemach współczesnego świata

Redaktor: Aleksandra Froelich i Remigiusz Kijak
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2006
Liczba stron: 183, format B5
ISBN: 83-89914-11-5
CENA: 36,75 zł 14,70 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

"
Oddajemy do rąk czytelnika zbiór osiemnastu pokonferencyjnych opracowań. Zaproszeni do dyskusji zostali pedagodzy, psycholodzy, a także studenci kierunków pedagogicznych. Książka ta jest, interdyscyplinarną refleksją nad stworzeniem szkicu problematyki funkcjonowania człowieka współczesnego w obliczu zmiany społecznej. Zawarte w pracy teksty stanowią dokumentację przemian społecznych, jakie dokonują się w Polsce pod wpływem transformacji systemowej. W żadnej części tej pracy problem zmiany społecznej nie został wyczerpany. Dzieje się tak, dlatego, że ze względu na przyspieszenie przemian społecznych trudno jest zatrzymać i opisać w jednym tekście całą specyfikę zmiany społecznej. Niemniej cały ten zbiór został tak przemyślany by dać potencjalnemu czytelnikowi możliwie rozległy obraz społecznego funkcjonowania człowieka ponowoczesnego. Prezentowane w pracy teksty wyrastają z założeń paradygmatu humanistycznego w pedagogice."