Rektor KPSW, prof. nadzw. dr Helena Czakowska na otwarciu budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

Uroczyste otwarcie budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Nowy Rynek 12 odbyło się 20 września 2019 roku, Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy reprezentowała JM Rektor Prof. KPSW dr Helena Czakowska.

Tego samego dnia w budynku Sądu na Wałach Jagiellońskich, odsłonięta została płyta pamiątkowa poświęcona pierwszemu prezesowi Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Organizatorzy połączyli uroczystości z drzwiami otwartymi w nowym gmachu sądu oraz dwoma wykładami inauguracyjnymi. Jeden z niech wygłosił prof. KPSW dr hab. Janusz Kutta.

Przypominamy, że KPSW, jako jedyna uczelnia w Bydgoszczy posiadająca w swojej ofercie 5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku PRAWO, wraz z Sądem Okręgowym w Bydgoszczy zaprasza mieszkańców miasta i regionu, do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez Studenckie Koło Naukowe "Klinika Prawa". Gościnne dyżury studentów prawa i administracji KPSW odbywać się będą w gmachu Sądu, co jest pierwszą taką inicjatywą w naszym kraju.