Dyplomatorium 2019

W Auditorium Maximum Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy 9 listopada 2019 odbyło się Dyplomatorium. Dyplomy odebrali ostatni absolwenci Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Wydziału Technicznego. Od października 2019 roku wydziały na KPSW noszą nazwy: Wydział Nauk Prawnych, Społecznych i Humanistycznych, Wydział Nauk Medycznych oraz Wydział Nauk Inżynieryjno-Technicznych.

Prorektor ds. Nauki dr hab. Igor Zgoliński, prof. KPSW rozpoczął uroczystość witając Absolwentów, Promotorów, nauczycieli akademickich oraz zaproszonych gości.

Głos zabrała również Pani Prorektor ds. Kształcenia dr Beata Bazeli oraz Pani Dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych dr inż. Joanna Gęsikowska.

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów to również okazja do wyróżnienia studentów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce
oraz z zaangażowaniem włączali się w uczelniane inicjatywy.

Tytuły Absolwenta Roku 2018/2019 z rąk Prorektora ds. Kształcenia oraz Prorektora ds. Nauki  otrzymali:

z Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych  Pani Kinga Pawlus-Czubek, która jest absolwentką kierunku Filologia Germańska, studiów I stopnia i uzyskała średnią ocen 4,92

z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Pani Katarzyna Turkiewicz, która jest absolwentką kierunku Administracja, studiów II stopnia i uzyskała średnią ocen 4,89,

z Wydziału Technicznego Pan Grzegorz Rycyk, który jest absolwentem studiów I stopnia inżynierskich na kierunku Informatyka i uzyskał średnią ocen 4,77

Ponadto wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w rozwój i działalność inicjatywy jaką jest Studenckie Koło Naukowe Klinika Prawa
otrzymali absolwenci Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomi, które wręczone zostały przez Prorektora ds. Nauki dra hab. Igora Zgolińskiego, prof. KPSW.

Pan Tomasz Karpiński, reprezentant Absolwentów 2019 w imieniu koleżanek, kolegów oraz swoim zwrócił się do Senatu Uczelni,
Promotorów oraz Nauczycieli Akademickich z podziękowaniami za wspólnie spędzone lata oraz przekazaną wiedzę.

Gratulacje z okazji ukończenia studiów oraz życzenia dalszego rozwoju w imieniu Samorządu Studenckiego swoim starszym kolegom złożył Przewodniczący Pan Daniel Olszewski.

Uroczyste Gaudeamus igitur dla Absolwentów 2019 zakończyło pewien etap w ich życiu, otwierając jednocześnie nowe horyzonty.