DZIEŃ GIS-U W BYDGOSZCZY

Dzień GISu w Bydgoszczy w Zespole Szkół Budowlanych
W związku z organizowaną V edycją Dnia GISu zainteresowanych do Auli Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy 14 listopada o godz. 10. W tym roku wiele miejsca poświęcamy zagadnieniom geodezyjnym, ale także metodom pozyskiwania i opracowywania danych.

Poniżej program:

10.00 – 10.20 uroczyste otwarcie Dnia GISu

SESJA PLENARNA cz. I
10.20 – 10.45 Patryk Biczkowski, Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego
i Regionalnego we Włocławku – „Zagadnienie wizualizacji wyników analizy dostępności stolic województwa kujawsko-pomorskiego w transporcie publicznym"
10.45 – 11.10 Konrad Kaszuba, Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego
i Regionalnego we Włocławku – „Problematyka analiz GIS na potrzeby opracowania dot. rozmieszczenia lokalnych usług publicznych"
11.10 – 11.35 Daria Kramkowska, Marcin Kosiński, Państwowe Gospodarstwo Wodne - Wody Polskie – „Woda w GIS - GIS w gospodarowaniu wodami"
11.35 – 12.00 TPI oddział Poznań, - „Masowe zbieranie danych"

12.00 – 12.20 ekspozycja: Wystawa literatury i czasopism związanych z tematyką geodezyjną i GIS, prezentacja sprzętu geodezyjnego

SESJA PLENARNA cz. II
12.20 – 12.45 Grzegorz Pawelec, Geodeta Województwa Kujawsko-Pomorskiego – „Administracja geodezyjna szczebla wojewódzkiego – wojewódzki zasób geodezyjny
i kartograficzny źródłem danych dla regionalnych zasobów infrastruktury informacji przestrzennej"
12.45 – 13.10 Jacek Żbikowski, Wydział Geodezji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Geodetę Powiatowego Aleksandrowa Kujawskiego - „Sprzedaż materiałów PZGiK przez internet oraz automatyczna obsługa wykonawcy prac geodezyjnych"
13.10 – 13.35 Robert Cieszyński, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego
i Kartograficznego – „Ewidencja gruntów i budynków czyli nowoczesny i kluczowy rejestr publiczny"
13.35 - 14.00 - MM. - ESRI Polska

14.00 ogłoszenie wyników konkursu – „Kreatorzy przestrzeni" oraz wręczenie nagród.