Efektowność ekonomiczna i adekwatność społeczna w wyborach gospodarczych

Redaktor: Czyżewski Andrzej, Czakowski Dariusz
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2015
Liczba stron: 163, format B5
ISBN: 978-83-89914-84-2
CENA: 40,00 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

„Monografia pt. „Efektowność ekonomiczna i adekwatność społeczna w wyborach gospodarczych” pod redakcją naukową: Andrzeja Czyżewskiego i Dariusza Czakowskiego stanowi zbiór opracowań, będących pokłosiem prac uczestników warsztatów naukowo-badawczych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy dla doktorantów i habilitantów. Autorzy podjęli w nich trud nakreślenia i rozwiązania aktualnych i ważnych problemów ekonomicznych i społecznych. Swą tematyką obejmują one istotne zagadnienia współczesnej ekonomii takie, jak: struktury funkcjonalne samorządów terytorialnych, adekwatność profili edukacyjnych młodzieży do wymagań rynku pracy, bariery funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej, wpływ akcesji Polski do UE na funkcjonowanie rynków rolnych, ewolucja kwestii agrarnej w panoramie dziejów oraz szanse i zagrożenia dla gospodarstw rolnych wynikające z polityki rolnej w nadchodzących latach. (…) tytuł w pełni odzwierciedla zawartość monografii i jest nader trafnie sformułowany (…). Ukazanie się monografii pozwoli na upowszechnienie idei warsztatów naukowo-badawczych w działalności uczelni wyższych, stanowiąc doskonały przykład zbioru tekstów, powstałego w ramach takich warsztatów, organizowanych w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Z recenzji naukowej dr Katarzyny Smędzik-Ambroży