Gala Narodowego Banku Polskiego

26 kwietnia 2016 roku  prof. KPSW, dr hab. Sławomir Dąbrowa na zaproszenie Prezesa NBP Marka Belki reprezentował Uczelnię podczas gali podsumowującej drugą edycję Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z dziedziny bankowości i finansów.

Celem Konkursu jest podnoszenie jakości publikacji ekonomicznych oraz promocja najwybitniejszych prac polskich naukowców. Podczas gali nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody, którą z rąk Kapituły odebrał dr hab. Paweł Marszałek za książkę "Systemy pieniężne wolnej bankowości", wydaną przez Wydawnictwo Ekonomiczne w Poznaniu (2014 r.).  Po części oficjalnej uczestnicy gali zwiedzali Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, gdzie otrzymali pamiątkową monetę kolekcjonerską.