Gwiazdka Dzieciom

Studenci pedagogiki (studiów niestacjonarnych) Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy byli organizatorami wyjatkowej imprezy dla najmłodszych - podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz świetlic socjoterapeutycznych.
Część dzieci rozpoczęła ten dzień od zwiedzania Muzeum POW, pozostali około 10.00 dotarli do budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55, by uczestniczyć w przygotowanych dla nich konkursach i zabawach. W tym czasie na terenie uczelni odbyły się także pokazy grup interwencyjnych, dogoterapii oraz występy taneczne dzieci, adresowane przede wszystkim do studentów pedagogiki. O 12.00 odbył się wykład otwarty Wawrzyńca Pezackiego, dyrektora placówki „Dom Św. Mikołaja", który mówił o funkcjonowaniu tego typu placówek, opowiedział jak wygląda codzienna praca z dziećmi. Około 13.00 rozpocznie się licytacja prac artystycznych dzieci oraz książek i przedmiotów ufundowanych przez wykładowców, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup świątecznych paczek dla dzieci z Domu Św. Mikołaja w Kcyni.