Inanguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

14 maja 2018 roku JM Rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy prof. KPSW, dr Helena Czakowska wzięła udział inauguracji regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączonych z uroczystą sesją Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Forum Samorządowym.

Oficjalnej części uroczystości uczestnicy mogli obejrzeć inscenizacje historyczne, usłyszeć recytację fragmentów „Pana Tadeusza”, a to wszystko przy oprawie muzycznej w stylu lat 20-tych. Uroczystość odbyła się przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Podczas obchodów rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją dotyczącą na stulecie niepodległości. Do składania podpisów zachęcał sam marszałek województwa Piotr Całbecki – Chcielibyśmy, by podpisy pod tym pamiątkowym dokumentem złożyło jak najwięcej mieszkańców naszego województwa – zachęcał marszałek województwa kujawsko–pomorskiego.

Podpisy zebrane w ramach akcji zostaną wyeksponowane w szczególny sposób – każdy trafi do przezroczystej kapsułki i stanie się częścią specjalnej, pamiątkowej instalacji prezentowanej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego. Gorąco zachęcamy naszych studentów i pracowników do włączenia się w tą inicjatywę!

Treść deklaracji  kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2018/wiadomosci/20180423_spotkanie/deklaracja.pdf