Współpracujemy z Izbą Inżynierów Budownictwa

Zgłaszanie przez członków Izby propozycji do programów nauczania na kierunku budownictwo, tak by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do egzaminów kwalifikacyjnych, nagradzanie najlepszych studentów, ścisła współpraca naukowców z praktykami. To tylko kilka korzyści wynikających z porozumienia zawartego pomiędzy naszą uczelnią a Kujawsko-Pomorską Izbą Inżynierów Budownictwa.

Wspólne działania dotyczyć będą wspierania kształcenia na kierunku budownictwo. Branża specjalistów na bieżąco zgłaszać będzie swoje propozycje do programów nauczania, tak by nasi absolwenci zostali jak najlepiej przygotowani do egzaminu o nadanie uprawnień budowlanych (oprócz tytułu inżyniera, praktyki zawodowej, zdobycie tych uprawnień jest niezbędne, by absolwent mógł sprawować samodzielne funkcje techniczne w budownictwie). Ponadto inżynierowie nagradzać będą najlepsze prace dyplomowe Wydziału Technicznego KPSW oraz zapraszać studentów na organizowane przez Izbę szkolenia i seminaria w zakresie budownictwa.

KPSW zobowiązuje się zaś, m.in. do prezentacji przez studentów najciekawszych prac dyplomowych podczas seminariów organizowanych przez Izbę, uczestnictwa pracowników naukowych w pracach zespołów problemowych Izby oraz zapraszania wybitnych praktyków Izby na konferencje organizowane przez Wydział Techniczny oraz do prowadzenia zajęć ze studentami w ramach przedmiotów kierunkowych i specjalizacyjnych.

Obie strony będą wymieniać się doświadczeniami w zakresie wdrożeń nauki do praktyki oraz wspólnie pracować nad stanowiskiem w zakresie tworzenia aktów prawnych dotyczących budownictwa i rozwoju strategicznego województwa.