Resocjalizacja penitencjarna. Zarys problematyki

Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2014
Liczba stron: 256, format B5
ISBN: 978-83-89914-69-9
CENA: 44,10 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

Autorzy publikacji już na wstępie podkreślają ogromną rolę oraz dostrzegają szanse w realizacji zadań resocjalizacyjnych wobec skazanych przebywających w zakładach karnych (...). Opracowanie nie jest wyłącznie studium teoretycznym, lecz uwzględnia w szerokim zakresie uwarunkowania społeczne resocjalizacji w systemie penitencjarnym. (...). (...). W opracowaniu częste są odwołania do orzecznictwa ETPCz w Strasburgu, które pozwalają czytelnikowi lepiej zorientować się w randze i skali problemu. Książka zawiera prezentację najważniejszych zagadnień dotyczących resocjalizacji skazanych na karę pozbawienia wolności, ukazaną ze znawstwem i w sposób interesujący dla czytelnika. Jestem przekonany, że stanie się cenną pomocą naukową dla studentów prawa i dziedzin pokrewnych, prawników więziennictwa, kuratorów sądowych.

Z recenzji Dr. hab. Krzysztofa Wiaka, prof. KUL