Eksperci dyskutują o jakości kształcenia

W jaki sposób podnosić jakość kształcenia na polskich uczelniach i jak ją skutecznie badać? Jakie cechy, zdaniem studentów, powinny charakteryzować idealnego wykładowcę? Te i wiele innych zagadnień poruszać będą eksperci z całego kraju podczas seminarium zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą. Na konferencję zatytułowaną „Podnoszenie jakości kształcenia jako źródło reformy instytucjonalnej" zapraszamy 27 października do budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57.

Nasza uczelnia uczestniczy w unijnym projekcie pt "Internacjonalizacja oraz podnoszenie kultury jakości kształcenia jako źródła reformy instytucjonalnej". Jednym z celów przedsięwzięcia jest stworzenie strategii w zakresie jakości kształcenia i standardów nauczania. W ramach tego projektu powołano Zakład Ewaluacji Jakości Kształcenia, którego członkowie przeprowadzili badania ewaluacyjne wśród studentów i absolwentów KPSW. Podjęto również dyskusję i wymianę doświadczeń z przedstawicielami Stavanger University w Norwegii.
Podczas seminarium, zespół realizujący projekt zamierza zaprezentować rezultaty podjętych działań i skonfrontować je z wynikami badań i doświadczeniami innych ośrodków akademickich. W seminarium wezmą także udział - jako eksperci - znawcy problematyki ewaluacji jakości kształcenia, którzy przedstawią rozwiązania stosowane w innych krajach oraz toczącą się obecnie na ten temat dyskusję.

Program seminarium

Część I

11.00-11.30 - dr hab. Marek Frankowicz prof. UJ Systemy zapewniania jakości kształcenia w Europie

11.30-12.00 - dr hab. Henryk Mizerek prof. UWM Ewaluacja procesu kształcenia