Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Janusz Kutta został Bydgoszczaninem Roku

Z dumą informujemy, że Prorektor prof. nadzw KPSW dr hab. Janusz Kutta został uhonorowany tytułem Bydgoszczanina Roku 2018!

Wręczenie tytułu nastąpiło podczas spotkania opłatkowego Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy z udziałem przedstawicieli władz regionu i miasta, które odbyło się w Ratuszu w środę 9 stycznia 2019. Imprezę uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” z MDK nr 4 w Bydgoszczy pod dyrekcją Izabeli Grochowskiej.

Dr hab. Janusz Kutta był długoletnim dyrektorem Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Jest autorem publikacji z historii nowożytnej i najnowszej oraz historii administracji Pomorza i Wielkopolski. Członek Towarzystwa Naukowego Toruńskiego, Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego, Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu.


Z naszą Uczelnią związany jest od 2011 roku, kiedy to objął stanowisko profesora nadzwyczajnego KPSW oraz  kierownictwo Zakładu Nauk Prawnoustrojowych i Historycznoprawnych Wydziału Prawa i Administracji (ówczesna nazwa Wydziału). W okresie od 1 grudnia 2011 do 9 stycznia 2012 roku piastował funkcję p.o. Prodziekana Wydziału Pedagogicznego (ówczesna nazwa Wydziału). W czasie od 9 stycznia 2012 roku do września tegoż roku powołany został na Prodziekana Wydziału Pedagogicznego. Od 1 maja 2013 roku do 30 września 2013 roku pełnił funkcję pełnomocnika Rektora ds. Nauki i Rozwoju. Od stycznia 2013 roku do dziś piastuje stanowisko Prorektora Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

fot., źródło: www.bydgoszcz.naszemiasto.pl

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl