Student KPSW Akademickim Mistrzem Świata!

Mariusz Kujawski, kajakarz Zawiszy i student Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, nie miał sobie równych podczas Akademickich Mistrzostw Świata - na torze poznańskiej Malty zdobył dwa złote (K-2 1000 i 500m) i jeden brązowy medal (K-4 200 m). Ze srebrnym krążkiem wrócił z mistrzostw także inny nasz student - Piotr Siemionowski (K-1 200 m), a z brązowym - Piotr Kuleta (C-2 1000m). Kolejny student KPSW - Rafał Maroń zajął 5 miejsce (K-4 1000m). Kanclerz Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Roman Czakowski zaprosił kajakarzy na uroczyste spotkanie, by osobiście pogratulować sukcesów i wręczyć pamiątkowe upominki.

Polscy kajakarze nie zawiedli. Ze studenckich mistrzostw przywieźli aż 12 medali, z czego połowę zdobyli studenci bydgoskich uczelni, reprezentujący na co dzień kluby Zawisza i UKS Kopernik. Rekordzistami pod tym względem okazali się studenci naszej uczelni, którzy wywalczyli dla Polski pięć medali!

Multimedalista Mariusz Kujawski wraz z Marcinem Nickowskim z Olsztyna zdobył dwa złote krążki w K-2 1000 i 500 m (oraz 4. miejsce w K-2 200m) oraz brąz w K-4 200m (wraz z Marcinem Nickowskim i kolegami z klubu Piotrem Siemionowskim i Tomaszem Olszewskim). Piotr Siemionowski, który tydzień wcześniej zdobył brąz w Mistrzostwach Świata seniorów (K-1 200m), tym razem sięgnął po tytuł wicemistrzowski w tej konkurencji i brąz (K-4 200m). Kanadyjkarz Piotr Kuleta wywalczył brązowy medal w C-2 1000 m, a Rafał Maroń zajął 5. miejsce w K-4 1000 m.

Fot. Ryszard Wszołek

Na zdjęciu (od lewej): Rafał Maroń, Piotr Kuleta, Roman Czakowski (Kanclerz Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy), multimedalista Mariusz Kujawski, Izabela Piórkowska-Jasina (kierownik sekcji kajakowej Zawiszy) i Andrzej Stobrawa (Dyrektor ds. Rozwoju i Studió Podyplomowych).