To nie jest zwykły kalendarz...

Indie 2010 to kalendarz - cegiełka. Dochód z jego sprzedaży, prowadzonej przez wolontariuszy, przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Indiach. Autorami zdjęć do kalendarza oraz jego opracowania graficznego są młodzi ludzie uczestniczący w międzynarodowej misji wolontariackiej, propagowanej przez Międzynarodowe Centrum Nauki i Edukacji KPSW.

Ten wyjątkowy kalendarz to efekt czerwcowego wyjazdu do Indii - studentów, pracowników KPSW i innych osób, którym bliska jest idea niesienia pomocy. Wolontariusze są autorami zawartych w nim zdjęć, z których większość wykonali podczas ubiegłorocznej wyprawy. Oni także wybierali zawarte na stronach kalendarza cytaty, zajęli się jego opracowaniem graficznym oraz sprzedażą. W ich rozpowszechnianie zaangażowali się przede wszystkim ci, którzy do akcji „Studenci dla Indii" przyłączyli się w tym roku akademickim. Uzbierane pieniądze przeznaczone są na dalszą pomoc dzieciom w Indiach, do których w szczególności kierowana jest nasza akcja.

Kalendarz Indie 2010 będzie w tym roku także wydawnictwem promocyjnym Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz kilku firm z regionu, które w ten sposób włączyły się w wolontariacką misję.