Klinika Prawa dla mieszkańców!

1 października 2019 odbył się pierwszy dyżur Kliniki Prawa KPSW w gmachu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy! Studenci Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy z kierunków Prawo oraz Administracja bezpłatnie udzielają porad prawnych.

Bezpłatna pomoc prawna jest dedykowana mieszkańcom miasta oraz regionu, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia. Do tej pory Klinika Prawa działała w murach Uczelni, a dzięki współpracy z Sądem Okręgowym w Bydgoszczy wszystkich chętnych zapraszamy również na dyżury, które odbywać się będą w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 9:30-11:00 w budynku Sądu przy ul. Nowy Rynek 12.

Pierwszy dyżur cieszył się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bydgoszczy. Studenci spotkali się z pozytywnym odbiorem zarówno samego pomysłu,
jak i ich zaangażowania oraz przykładnego podejścia do spraw, z którymi zgłosili się petenci.

Podstawowym celem pionierskiej tego typu inicjatywy w Bydgoszczy jest pomoc osobom, których sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z porady radców prawnych czy adwokatów. Cenne doświadczenia zdobyte w ten sposób przez studentów procentują w przyszłości nie tylko doskonałym przygotowaniem praktycznym do pracy w wymarzonym zawodzie, ale stanowi także fundament dla kształtowania właściwych postaw obywatelskich i charakteru studentów.

Na zdjęciu porad udzielają studenci Prawa KPSW: Marcin Pamfil i Daniel Olszewski