Kobieta - wczoraj, dziś i jutro

Przedstawicielkom płci pięknej, na przestrzeni XIX, XX i XXI wieku, poświęcona była Konferencja Międzypokoleniowa zorganizowana przez Wydział Nauk Społecznych i Filologicznych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy 15 czerwca 2019 r.

Konferencja rozpoczęła się  od przedstawienia pt. "O kobietach z przymrużeniem oka" w wykonaniu studentów KPSW.
Po części artystycznej studenci oraz zaproszeni goście przedstawili swoje wystąpienia dotyczące kobiet, jej zmian w ostatnich stuleciach,
jej ideałach, sukcesach i roli jakie odgrywała, odgrywa i będzie odgrywać w społeczeństwie.

Część warsztatowa skierowana do najmłodszego pokolenia wypełniona była kolorami oraz kreatywnością.
Masa solna, bańkowe obrazy, slime, czy zamykanie w bańce przygotowane zostało przez studentki studiów licencjackich na kierunku Pedagogika.

Na korytarzach można było podziwiać wystawy prac, gdzie oczywiście najważniejszą rolę odgrywała kobieta.

W tym dniu gościliśmy również Stowarzyszenie Artystów Pasja w Złotowie, które przeprowadziło warsztaty rękodzieła artystycznego,
aby zagłębić się w tajniki qullingu, makramy, frywolitki czy patchworku ręcznego.

Na końcu kobietę i jej upodobanie do kapeluszy mogliśmy poznać, dzięki seniorom z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z grypy PEGAZ,
którzy przedstawili spektakl estradowy "Liliowy kapelusz".

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Konferencji, studentom oraz przybyłym gościom.

Cały program konferencji znajdą Państwo pod tym linkiem