Absolwent administracji i jego zawodowe losy

Jak układają się losy edukacyjne i zawodowe absolwentów administracji? Czy pracowników administracji dotykają patologie życia zawodowego? Jakie perspektywy zatrudnienia w służbie cywilnej mają przed sobą studenci i absolwenci tego kierunku? - nad tymi i wieloma innymi zagadnieniami dyskutować będą uczestnicy konferencji zatytułowanejStudent i absolwent kierunku administracja na rynku pracy". Organizatorem sympozjum, które odbędzie się 19 kwietnia (poniedziałek) jest Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych KPSW.

Celem konferencji jest przybliżenie studentom studiów administracyjnych ogólnej wiedzy o rozwoju kadr administracji, o zatrudnieniu publicznym i zasadach rynku pracy.

Sympozjum odbywa się przy współpracy Studenckich Kół Naukowych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Samorządu Studenckiego KPSW.

Kierownik naukowym konferencji jest dr Jarosław Dobkowski (UWM, KPSW)

Program konferencji:

9:00-9:30 Rejestracja uczestników

9:30-9:35 Otwarcie konferencji

9:35-11:00 Sesja I: Zagadnienia ogólnospołeczne

Przewodniczący obrad: dr Jarosław Dobkowski (UWM, KPSW)

doc. dr Hanna Malinowska: Kształtowanie się korpusu urzędniczego w epoce nowożytnej (KPSW)

dr Mikołaj Święcki: Sylwetka absolwenta studiów administracyjnych w Polsce (UMK, KPSW)

prof. nadzw. dr hab. Krystyna Kwaśniewska: Losy edukacyjne i zawodowe absolwentów administracji w świetle badań własnych (KPSW)

mgr Anna Wojciak-Olchowy, mgr Aneta Kokot: Wybrane patologie życia zawodowego w odniesieniu do pracowników administracji (Wydział Pedagogiczny KPSW)

mgr Teresa Karwowska: Biuro karier jako miejsce realizujące zadania poradnictwa zawodowego w odniesieniu do studentów i absolwentów (KPSW)

11:00-11:30 Przerwa