Wiele kultur-jeden świat

Goście z kilku zagranicznych uniwersytetów i naukowcy z uznanych polskich ośrodków dyskutować będą w Bydgoszczy na temat problemów wielokulturowości. Organizatorem I Międzynarodowej Konferencji „Wiele kultur-jeden świat", która odbędzie się 18 i 19 listopada jest Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa (u. Piotrowskiego 12-14, Aula Magna).

Tematyka konferencji koncentrować się będzie wokół najważniejszych problemów, które dotykają człowieka w wielokulturowym świecie. Adresujemy ją do szerokiego grona odbiorców - kulturoznawców, politologów, socjologów, historyków, pedagogów, ekonomistów, medioznawców, prawników oraz przedstawicieli innych nauk. Nie zabraknie dyskusji, między innymi na temat stereotypów we wzajemnym postrzeganiu się narodów, roli mediów i opinii publicznej w „globalnej wiosce", światowej ekonomii i kultury gospodarczej w czasach kryzysu czy religii świata a wielokulturowości. Wśród gości pojawią się naukowcy z uniwersytetów z Turcji, Ukrainy, Kirgistanu oraz Sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, Ks. Prałat Giuseppe Scotti. Dwudniowa konferencja składać się będzie z sesji plenarnej oraz obrad w trzech grupach tematycznych: Historia i kultura, Komunikacja i edukacja, Prawo, ekonomia i polityka.

Szczegółowy program konferencji do pobrania tutaj

Patronat honorowy nad tym naukowym przedsięwzięciem sprawują: Przewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Claudio Maria Celli, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego profesor Barbara Kudrycka, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Biskup Jan Tyrawa, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Więcej informacji na www.manycultures-oneworld.kpsw.edu.pl