O komunikowaniu społecznym w edukacji

Wydział Pedagogiczny KPSW, główny organizator międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Komunikowanie społeczne w edukacji, zaprasza na jubileuszowe X spotkanie. Tegoroczne odbędzie się w Lądku Zdroju w dniach 16-19 maja 2011. Więcej szczegółów na temat konferencji poniżej oraz w zakładce Konferencje naukowe.

Temat tegorocznej konferencji brzmi: „Multidyscyplinarność bezpieczeństwa podmiotowego i przedmiotowego w perspektywie komunikowania międzyludzkiego. Od komunikacji intrapersonalnej, interpersonalnej po komunikowanie globalne w perspektywie bezpieczeństwa człowieka i zbiorowości społecznych. Od komunikacji międzykulturowej do bezpieczeństwa wielu kultur".

Celem konferencji jest poszukiwanie nowego spojrzenia na kreowanie bezpieczeństwa personalnego i strukturalnego, podmiotowego i przedmiotowego w perspektywie procesu komunikowania społecznego. Naukowcy chcą również popularyzować filozoficzne, socjologiczne, psychologiczne, politologiczne i pedagogiczne oraz inne oglądy bezpieczeństwa w perspektywie podmiotowo-przedmiotowej.

Proponowany program konferencji (do pobrania)

Karta zgłoszenia (do pobrania)

Instrukcja wydawnicza (do pobrania)