Konferencja w Kancelarii Prezydenta RP

Konferencja „Finanse samorządowe wobec wyzwań przyszłości” odbyła się  27 września br. w Pałacu Prezydenckim.
W ramach konferencji referat wygłosił prof. A. Borodo.

W Konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób: parlamentarzystów, praktyków z polskich samorządów i organów nadzoru, przedstawicieli świata nauki (ekonomistów, prawników), przedstawicieli Związku Miast Polskich, przedstawicieli niektórych ministerstw (odpowiedzialnych w administracji rządowej za sferę finansów samorządowych).
Prof. dr hab. Andrzej Borodo przedstawił „Propozycje zmian systemu dochodów samorządu terytorialnego” na konferencji zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Biuro Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich). Miała miejsce ożywiona, wielowątkowa dyskusja. Prowadzono prace w czterech grupach.
Wystąpienia przedstawione na konferencji będą publikowane.

Więcej na temat Konferencji napisano w Codziennym Serwisie Informacyjnym