Konkurs dla uczelni: Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

Narodowy Bank Polski ogłasza Konkurs adresowany do uczelni w Polsce na projekt z zakresu edukacji ekonomicznej dla młodzieży szkolnej.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i realizacji innowacyjnego projektu edukacyjnego popularyzującego wiedzę na temat zarządzania finansami osobistymi wśród uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych i młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Czekamy na propozycje różnorodnych inicjatyw z zastosowaniem nowoczesnych metod przekazywania wiedzy.
Chcemy premiować przede wszystkim działania rozwijające praktyczne umiejętności przydatne w samodzielnym funkcjonowaniu w świecie finansów.

Każda ze zwycięskich uczelni będzie mogła otrzymać nawet do 150 000 zł dofinansowania na realizację projektu.

Projekt powinien dotyczyć minimum trzech z niżej wymienionych obszarów tematycznych*:

•     Zarządzanie własnymi pieniędzmi
  •     Obrót gotówkowy i bezgotówkowy oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji
  •     Oszczędzanie i inwestowanie
  •     Kredyty, pożyczki, ubezpieczenia
  •     Przedsiębiorczość i kariera zawodowa
  •     Główne instytucje wpływające na stabilność ekonomiczną i finansową kraju

W Konkursie mogą wziąć udział zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne, działające na terenie kraju
na podstawie Ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Prace konkursowe sporządzone na formularzu wniosku o dofinansowanie wraz z preliminarzem wydatków (do pobrania poniżej)
można przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej do 18 października 2019 r., na adres e-mail: konkursy.DEW@nbp.pl

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w listopadzie 2019 r
.

Koordynator:
    Anna Grzeszczyk
    e-mail: anna.grzeszczyk@nbp.pl

Przed przystąpieniem do Konkursu prosimy o zapoznanie się z jego regulaminem.

Pliki do pobrania:

*Szczegółowy opis obszarów tematycznych znajduje się w Regulaminie Konkursu (w § 2 ust. 2)