Młodzi dziennikarze gośćmi KPSW

Ponad 54 uczestników z 22 szkół z regionu wzięło udział w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego, którego organizatorem jest Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. Współorganizatorem zmagań, a także gospodarzem finałowej gali była Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, gdzie 22 kwietnia wręczono nagrody i wyróżnienia.

Uczestnikami tegorocznej rywalizacji byli uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych z Bydgoszczy, Torunia Kruszwicy, Szubina, Dobrzejewic, Dąbrowy Chełmińskiej, Śliwic, Osielska i Białych Błót. Organizatorzy tegorocznej imprezy, oprócz Zespołu Szkół Chemicznych, KPSW, także K-P Centrum Edukacji Nauczycieli przyznali cztery nagrody (w tym dwie specjalne) oraz 7 wyróżnień. Jurorzy oceniali pomysł, ciekawe ujęcie tematu, formę wypowiedzi oraz dojrzałość poglądów. Wśród nadesłanych prac przeważały wywiady oraz próby felietonu.

W tym roku jury nie przyznało I nagrody. II miejsce przypadło Marcie Przynodze z Gimnazjum Sportowego nr 6 w Bydgoszczy, a III Szymonowi Wigience z Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej. Nagrodę specjalną KPSW, za wykorzystanie oryginalnej formy wywiadu, otrzymała Joanna Królakiewicz. W nagrodę - poprowadzi lub współprowadzi jedną z audycji w Akademickim Radiu Internetowym „Megafon". Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli otrzymał Szymon Wigienka.

Wśród wyróżnionych w VII edycji konkursu znaleźli się: Małgorzata Stocka, Aleksandra Tęcza, Klaudia Zboralska, Aleksandra Lisewska, Karolina Fiszer, Joanna Królakiewicz, Malwina Kruś.

Po uroczystości wręczenia nagród, wszyscy młodzi dziennikarze wzięli udział w warsztatach prasowych prowadzonych przez redaktor Ewę Czarnowską - Woźniak z „Expressu Bydgoskiego". Dziennikarka z wieloletnią praktyką w zawodzie opowiadała młodzieży m.in. o tym, jak powstaje nowoczesny tytuł prasowy, czego nie może zabraknąć w dobrze napisanym tekście i skąd dziennikarze czerpią inspiracje.

Więcej zdjęć z konkursu wkrótce w Galerii