Jubileusz Mistrza Rachunkowości

Zapraszamy na jubileuszową X edycję konkursu Mistrza Rachunkowości i Finansów organizowaną przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny KPSW oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Nagrodą główną jest indeks na ekonomię oraz zwolnienie z opłat czesnego. Zmagania kilkudziesięciu uczniów z całego kraju rozpoczną się 9 grudnia 2010 o godz. 10.45.

Konkurs jest organizowany od 2001 roku i adresowany do uczniów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych przedsiębiorczością, gospodarką i funkcjonowaniem rynku finansowego. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, większość uczestników poprzednich edycji, po zakończeniu szkoły wybiera studia ekonomiczne.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. W jego pierwszej edycji uczestniczyli tylko mieszkańcy naszego regionu, a w ostatniej zgłoszenia napłynęły aż z pięciu województw. Oprócz młodzieży z Kujaw i Pomorza, rywalizacją zainteresowali się też uczniowie z Wielkopolski, Warmii i Mazur oraz województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dotąd wzięło w nim udział około 250 szkół! Zdecydowanym liderem wśród zwycięzców jest Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Szkoła pięciokrotnie zdobywała tytuł Mistrza Rachunkowości w kolejnych edycjach konkursu w latach 2004, 2005, 2007, 2008 i 2009.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. kursy księgowości. Nagrodą główną dla zwycięzcy z naszego regionu, w kategorii indywidualnej jest indeks Wydziału Ekonomiczno-Społecznego KPSW na kierunek ekonomia i zwolnienie z opłaty za studia przez 3 lata (uprawnienie to traci moc w przypadku powtarzania roku).

Organizatorami konkursu są Koło Naukowe Rachunkowości KPSW oraz Koło Rachunkowości przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Sponsorem konkursu jest Stowarzyszenie Księgowych Polskich Oddział Okręgowy w Bydgoszczy, zaś Urząd Miasta Bydgoszczy przez lata wspierał konkurs grantami oświatowymi.

Zmagania kilkudziesięciu uczestników z całego kraju rozpoczną się 9 grudnia 2010 o godz. 10.45 (aula Zespołu SzkółEkonomiczno-Administracyjnych przy ul. Gajowej 98).