Indeks dla Mistrza Rachunkowości!

IX edycja międzyszkolnego konkursu Mistrza Rachunkowości i Finansów już za nami. W zmaganiach organizowanych przez naszą uczelnię - jak co roku - nagrodą główną jest indeks Wydziału Ekonomii KPSW i zwolnienie z opłat czesnego przez 3 lata.

Konkurs organizowany jest od 2001 roku i cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych przedsiębiorczością, gospodarką i funkcjonowaniem rynku finansowego. Dotąd wzięło w nim udział 248 szkół! W jego pierwszej edycji uczestniczyli jedynie mieszkańcy naszego regionu, a w ostatniej zgłoszenia napłynęły aż z pięciu województw. Oprócz młodzieży z Kujaw i Pomorza, rywalizacją zainteresowali się też uczniowie z Wielkopolski, Warmii i Mazur oraz województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. W tym roku o tytuł Mistrza rachunkowości rywalizować będzie 21 szkół z całego kraju! - Konkurs uczy pracy indywidualnej i współdziałania w zespole, co pozwala uczestnikom ocenić własne możliwości i predyspozycje zawodowe, a tym samym pomaga w wyborze kierunku dalszej nauki. Jak pokazują nasze wieloletnie doświadczenia, uczestnicy poprzednich edycji w większości wybierali studia ekonomiczne - mówi organizatorka zmagań, Bożena Gongała z Wydziału Ekonomii KPSW.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. kursy księgowości. Nagrodą główną dla zwycięzcy w kategorii indywidualnej jest indeks Wydziału Ekonomii KPSW i zwolnienie z opłaty za studia przez 3 lata. W tym roku w klasyfikacji zespołowej zwyciężył Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kartuz, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi, a trzecie bydgoski Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych. W klasyfikacji indywidualnej przyznano cztery nagrody. Najlepsza okazała się Anna Walkusz (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach), a tuż za nią uplasowały się: Agnieszka Tyda (Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi), Anita Miłek (Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Bydgoszczy), Natalia Reglińska (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach) i Krystain Książek (Zespół Szkół Ekonomiczno - Handlowych w Żninie).

Organizatorami konkursu są: Koło Naukowe Rachunkowości KPSW oraz Koło Rachunkowości przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Regulamin na stronie internetowej Koła Naukowego Rachunkowości - wejście przez www.kpsw.edu.pl (zakładka DLA STUDENTA/KOŁA NAUKOWE).