Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską

Informujemy, że ruszyła kolejna edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki organizowanego przez GUS  w roku akademickim 2018/2019.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszej pracy magisterskiej oraz najlepszej pracy doktorskiej z zakresu statystyki spośród prac obronionych na wyższych uczelniach publicznych i niepublicznych w roku akademickim 2018/2019, które uzyskały pozytywną ocenę.  Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy magisterskiej oraz najlepszej pracy doktorskiej z zakresu statystyki oraz popularyzacja wiedzy o statystyce i jej zasobach informacyjnych. Organizatorem Konkursu jest Prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Prace konkursowe mogą zgłaszać samodzielnie ich autorzy, uczelnie lub promotorzy, za zgodą autorów. Spośród zgłoszonych oraz zakwalifikowanych do udziału w Konkursie prac magisterskich i doktorskich Komitet Konkursowy wyłoni laureatów trzech najlepszych prac magisterskich i trzech najlepszych prac doktorskich, którym zostaną przyznane nagrody pieniężne.
Więcej informacji na stat.gov.pl

KONKURS na pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki w roku akademickim 2018/2019

Najlepsze prace doktorskie otrzymają:
I miejsce – nagroda 10 000 zł
II miejsce – nagroda 7 000 zł
III miejsce – nagroda 5 000 zł

Najlepsze prace magisterskie otrzymają:
I miejsce – nagroda 5 000 zł
II miejsce – nagroda 3 000 zł
III miejsce – nagroda 2 000 zł

Uczestnikami Konkursu mogą być:

• absolwenci studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich - w części dotyczącej najlepszej pracy magisterskiej z zakresu statystyki,
  • absolwenci studiów doktoranckich – w części dotyczącej najlepszej pracy doktorskiej.

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie oraz prace doktorskie z zakresu statystyki, obronione na wyższych uczelniach publicznych i niepublicznych w roku akademickim
2018/2019, które uzyskały pozytywną ocenę (prace powinny być obronione nie później niż do 31 grudnia 2019 r.). Prace konkursowe mogą zgłaszać samodzielnie autorzy prac, uczelnie lub
promotorzy prac, za zgodą autora bądź autorów.

• Każdy Uczestnik Konkursu może zgłosić odpowiednio tylko jedną pracę magisterską albo tylko jedną pracę doktorską.
  • Uczelnia, na której praca została złożona i obroniona, powinna mieć swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Uczestnicy mogą zgłaszać prace konkursowe napisane w języku polskim lub angielskim.
  • Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 31 stycznia 2020 r.

Warunki uczestnictwa w Konkursie określone są wyłącznie w Regulaminie Konkursu. Przed przystąpieniem do Konkursu prosimy o zapoznanie się z jego regulaminem, gdzie znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące organizacji i jego przebiegu. Wszelkie zapytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: konkursy@stat.gov.pl