Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP

Narodowy Bank Polski zaprasza studentów i absolwentów polskich uczelni do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.

Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania studentów polskich uczelni tematyką makroekonomii i finansów, w szczególności polityką pieniężną oraz rynkami finansowymi.W Konkursie mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich, które zostały obronione na uczelniach w Polsce od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Prace na Konkurs mogą zgłaszać autorzy, a także – za ich zgodą – uczelnie i promotorzy.

Założenia konkursowe

Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania studentów polskich uczelni tematyką makroekonomii i finansów,
w szczególności polityką pieniężną oraz rynkami finansowymi.

W Konkursie mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich, które zostały obronione na uczelniach w Polsce od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.

Wyboru najlepszych prac dokona Kapituła konkursowa, która przyzna1: :

• pierwszą nagrodę w wysokości 15 000 zł,
  • drugą nagrodę w wysokości 10 000 zł,
  • trzecią nagrodę w wysokości 7 000 zł,
    oraz dwa wyróżnienia po 5000 zł.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin
oraz Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. Jerzy Duszyński.

Termin nadsyłania prac

Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 14 czerwca 2019 r. na adres:

Narodowy Bank Polski
Departament Edukacji i Wydawnictw
ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa

z dopiskiem Konkurs na pracę magisterską.

O przyjęciu pracy na Konkurs decyduje data stempla pocztowego.

Prace nadesłane na Konkurs powinny zostać dostarczone w wersji elektronicznej, tzn. nagrane na płycie CD/DVD w formacie doc, docx, lub rtf. O ile to możliwe, praca powinna być zapisana w jednym pliku. Jeśli rozdziały pracy są zapisane w oddzielnych plikach, prosimy umieścić je w jednym katalogu. Opisy plików i katalogów powinny zawierać: imię/inicjał i nazwisko oraz dopisek „praca mgr” Płyta CD/DVD powinna być podpisana w następujący sposób: imię, nazwisko, praca magisterska i ewentualnie tytuł pracy.

Ogłoszenie wyników Konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbędą się w IV kwartale 2019 r.

Koordynator konkursu:

Julia Dobrzańska-Giedrys
e-mail: konkursy.DEW@nbp.pl

Pliki do pobrania:

1 Kapituła może dokonać innego podziału nagród.