Nasi koszykarze wicemistrzami województwa!

Studenci AZS KPSW wywalczyli tytuł wicemistrza Wojewódzkich XXXVII Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn! W walce o tytuł ulegli koszykarzom AZS WSG. Trzecie miejsce zajęła drużyna AZS UKW. Złoci i srebrni medaliści awansowali do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce, które odbędą się 8-10 kwietnia 2011.

Rywalizacja między akademickimi zespołami koszykówki rozpoczęła się w styczniu. Koszykarze KPSW wygrali wszystkie mecze półfinału grupy B i razem z drużyną AZS UTP awansowali do finału. Walka o mistrzowski tytuł rozegrała się 14 marca 2011 w hali „Astorii". Nasi studenci spotkali się tu z AZS UTP oraz ze zwycięzcami grupy A: AZS WSG i AZS UKW. W turnieju każda z drużyn rozegrała po trzy mecze. Niepokonani okazali się studenci AZS WSG, którzy wygrali wszystkie spotkania i zostali zwycięzcami Wojewódzkich XXXVII Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn. Nasi koledzy wywalczyli tytuł wicemistrzowski, zaś trzecie miejsce zajęli studenci UKW.

Wyniki finału:

UKW-WSG 59:63

KPSW-UTP 76:58

KPSW-UKW 83:66

WSG-UTP 69:52

KPSW-WSG 64:73

UTP-UKW 58:65

W drużynie AZS KPSW o tytuł wicemistrza walczyli: Tristan Baliński (55), Mateusz Bierwagen (49), Rafał Klimek (4), Mateusz Kabatek (0), Marcin Kosiński (0), Paweł Mróz (17), Łukasz Paul (19), Dawid Słodkiewicz (0), Adam Szopiński (28), Dorian Szyttenholm (41), Krzysztof Tajl (0).