KPSW patronem X Ogólnopolskiego Forum Drogownictwa i Geodezji

Konkurs został zorganizowany pod patronatem trzech uczelni wyższych: Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, UTP i UKW.

X Ogólnopolskie Forum Drogownictwa i Geodezji nt „Śródlądowych dróg wodnych w Polsce” odbyło się 04 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.
KPSW reprezentowała Dziekan Wydziału Technicznego KPSW, dr inż. Joanna Gęsikowska.

Finalistami tegorocznego Forum byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Warszawy, Radomia, Mogilna, Nakła nad Notecią, Nadroża oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Zwycięzcą został uczeń klasy III GW Mikołaj Pasturczak z pracą pt. „Koncepcja zagospodarowania Trójkąta Trzech Cesarzy”.
Tegoroczna rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Drugie miejsce zajęła prezentacja ucznia Piotra Lendziona z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu na temat Kanału Elbląskiego, natomiast trzecie miejsce zdobył uczeń Radosław Gwiazdowicz z Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowego w Warszawie pracą pod tytułem „Elbląg jako port feederowy”.

zostało włączone w obchody Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.