Kursy z matematyki dla maturzystów

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa zaprasza uczniów do wzięcia udziału w kursie przygotowawczym z matematyki. Jest on adresowany do maturzystów, których czeka obowiązkowy egzamin z tego przedmiotu oraz tych, którzy wybierają się na studia techniczne, biologiczne czy ekonomiczne. Zapisy pod nr tel. 52 322 03 22 i 52 322 04 04 lub j.olejniczak@kpsw.edu.pl

Techniczne kierunki studiów, ale również biologiczne i ekonomiczne, bazują na umiejętności swobodnego posługiwania się matematyką. Z kolei podstawowe narzędzia matematyczne tj. całki, pochodne, zagadnienia związane ze statystyką, usunięte zostały z programu edukacji licealnej. Studenci pierwszego roku studiów zmuszeni są zatem w szybkim tempie nadrobić braki oraz na bieżąco przyswajać wiedzę z zupełnie nowego zakresu. Doświadczenia wykładowców Wydziału Technicznego KPSW z pracy ze studentami I roku skłoniły naszą uczelnię do stworzenia kursu umożliwiającego kandydatom na studia przyswojenie w porę niezbędnej wiedzy matematycznej. Kurs stanowi również doskonałą formę przygotowania się do obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki.

Proponujemy uczniom dwie formy kursu:

• Ferie z matematyką (zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu po 5 godzin lekcyjnych, od 31 stycznia do 11 lutego 2011) - w trakcie realizacji,
  • Wtorki z matematyką (zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po 3 godziny lekcyjne, począwszy od 15 lutego do 19 kwietnia 2011 roku).

Program kursu obejmuje 30 godzin dydaktycznych. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie KPSW przy ul. Piotrowskiego 12-14 w Bydgoszczy. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (maturzyści, którzy podejmą studia w KPSW otrzymają zwrot kosztów i zwolnieni będą z opłaty rekrutacyjnej).

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr tel. 52 322 03 22 i 52 322 04 04 lub j.olejniczak@kpsw.edu.pl