Studenci wezmą żołnierzy na języki

Studenci naszej uczelni będą udzielać żołnierzom lekcji języka angielskiego. Wojsko zaś – w ramach rewanżu – umożliwi studentom ekonomiki transportu z logistyką oraz wychowania obronnego odbywanie praktyk na swoim terenie. A wszystko to stało się możliwe dzięki porozumieniu, jakie uczelnia podpisała z 1. Pomorską Brygadą Logistyczną. 2 lipca 2009 umowę o współpracy uroczyście parafowali gen. bryg. Dariusz Łukowski, dowódca 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej i Roman Czakowski, kanclerz Kujawsko Pomorskiej Szkoły Wyższej. - Od kilku lat współpracujemy z policją, a teraz będziemy także z wojskiem – poinformował podczas konferencji prasowej, kanclerz KPSW Roman Czakowski.Od października, na kierunku ekonomia, uczelnia uruchamia nową specjalność – ekonomika transportu z logistyką. Studenci, którzy ją wybiorą będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych na terenie jednostki i na bieżąco obserwować pracę wojskowych logistyków. Z podobnej praktyki będą mogli skorzystać także studenci pedagogiki, o specjalności wychowanie obronne. Studenci ekonomiki transportu i logistyki będą także mieli możliwość uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez kadrę oficerską, a w rewanżu KPSW zorganizuje i poprowadzi studia podyplomowe i kursy tematyczne dla żołnierzy, według wskazanych przez jednostkę potrzeb.Na tym jednak współpraca się nie kończy. Studenci filologii, w ramach praktyk zawodowych, prowadzić będą lekcje języka angielskiego dla żołnierzy. Tego typu doświadczenia nasi studenci już zdobywali podczas praktyk, które zakończyły się na początku czerwca. Przez miesiąc 8 studentów prowadziło zajęcia dla 80 żołnierzy.- Współpraca układała się znakomicie. Studenci przyznali, że tak zdyscyplinowanych uczniów jeszcze nie mieli, natomiast żołnierze cieszyli się, że mają możliwość szlifować język angielski, i to w dodatku w godzinach pracy – mówił generał brygady Dariusz Łukowski, dowódca 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej.Podpisane porozumienie umożliwi studentom filologii angielskiej kontynuowanie tego typu praktyk przez cały rok.